راهنمایی خرید سیسمونی کودک

لوازم سیسمونی
Author picture

کیدز 24

فهرست مطالب

راهنمایی خرید سیسمونی نوزاد

خرید سیسمونی کودک باید با تفکر و برنامه‌ریزی انجام شود تا از هدر رفتن پول به هنگام خرید لوازم اضافی جلوگیری گردد. بسیاری از والدین جوان به دنبال راهنمایی برای خرید سیسمونی نوزادِ خود مرتباً در فضای مجازی و یا فروشگاه های سطح شهر می چرخند و زمان زیادی را صرف آن می کنند.

تصمیم گرفتیم تا این مطلب را جهت آشنایی بهتر با اقلام مورد نیاز کودک، و آشنایی با سورس های تامین اقلام آشنا سازیم. چنانچه به دنبال تهیه لیست مهمترین لوازم برای خرید سیسمونی کودک خود هستید تا پایان مطلب ما را همراهی کنید.

همچنین بخوانید: شیشه شیر مناسب نوزاد را چگونه انتخاب کنیم؟

نکات مهم قبل از خرید سیسمونی چه می باشد؟

در ابتدا قبل از تهیه لیست و هزینه برای خرید لوازم سیسمونی کودک باید به یکسری نکات توجه کرد که شامل موارد زیر است.

1.     در ابتدا ابعاد فضای انتخاب شده برای قرار دادن وسایل سیسمونی یعنی اتاق کودک را در نظر بگیرید. مهم است که با توجه به اندازه و ابعاد اتاق فرزندتان خریدهای بزرگی چون تختخواب، گهواره و غیره را انجام دهید.

2.     توجه به جنس نوزاد برای خرید لوازم سیسمونی با اهمیت است. چراکه معمولاً رنگ لوازم بر این اساس تعیین می شود.

3.     مورد بعدی فصلی است که کودک در آن متولد می شود. خرید برخی لوازم کودک از قبیل لباس های او بنا بر فصلی که به دنیا خواهد آمد متفاوت است.

4.     در نظر گرفتن بودجه و شرایط اقتصادی خانواده از دیگر موارد با اهمیت به هنگام تهیه سیسمونی کودک است.

5.     بهترین زمان خرید سیسمونی کودک پس از مشخص شدن جنسیت او است.

سیسمونی نوزاد

وسایل مورد نیاز سیسمونی پسر و دختر کدام است؟

تمامی لوازم خریداری شده برای سیسمونی کودک مشابه هم هستند. جنسیت تنها سبب تفاوت در رنگ ها و طرح های انتخابی لوازم کودک می شود. البته برخی رنگ ها نیز بین هر دو جنس مشترک است. از این قبیل رنگ ها می توان رنگ سفید، سبز، قرمز، نارنجی، خاکستری، بنفش و زرد را نام برد. به طور معمول رنگ صورتی رنگی دخترانه بوده و رنگ آبی و قهوه‌ای جزو رنگ های پسرانه می باشند.

از محصولات سیسمونی کیدز 24 دیدن فرمایید.

نکات مهم هنگام خرید لوازم ضروری سیسمونی کودک

در این بخش به بررسی لوازم ضروری و نکات مهم جهت خریداری سیسمونی کودک خواهیم پرداخت.

· خرید تختخواب و گهواره کودک

بزرگترین هزینه خرید سیسمونی کودک مربوط به خرید تخت و گهواره می شود. اما به هنگام خرید این لوازم باید ابعاد اتاق کودک و نیز محل قرار گیری آن را در نظر گرفت. برخی تختخواب ها تنها مناسب دوران نوزادی یا کودکی فرزندتان است و اغلب به راحتی جا به جا می شود. درصورت داشتن فضایی کافی، می توانید از تختخواب هایی با قابلیت تبدیل به تخت نوجوان نیز استفاده کرد.

درهنگام خرید تخت و گهواره از استاندارد بودن آن اطمینان پیدا کنید. به عنوان مثال تخت کودک باید حتماً از گارد مناسبی جهت محافظت کودک برخوردار باشد. تشک انتخاب شده برای تخت کودک نباید آن قدر کوچک باشد که فضای اضافی در تخت ایجاد کند. چراکه این فضای خالی در تخت و تشک می تواند به هنگام غلت خوردن کودک خطرناک باشد(سبب خفگی شود)

· خرید قنداق کودک

در گذشته استفاده از قنداق برای نوزاد امری عادی بود تا اینکه کم کم رسم قنداق کردن نوزاد به فراموشی سپرده شد. این روزها باز هم استفاده از قنداق های متنوع و به صورت چسبی با طرح ها و رنگ های متنوع رواج یافته چراکه نوزاد در قنداق احساس امنیت و آرامش بیشتری کرده و بهتر می خوابد.

· خرید لباس نوزاد

شاید جذاب ترین بخش خرید سیسمونی کودک مربوط به خرید لباس نوزاد است. برخی افراد به دلیل تنوع در طرح و رنگ لباس ها در خرید آن اسراف می کنند. برای خرید لباس نوزاد باید حتماً به این نکات توجه کرد.

1. فصل تولد نوزاد خود را در نظر بگیرید. سپس بر اساس رشد او در ماههای بعدی و سایر فصل ها اقدام به خرید لباس مناسب کنید.

2. کیفیت جنس پارچه استفاده شده در لباس ها و نرم و لطیف بودن آن ها بسیار با اهمیت است. چراکه پوست نوزاد بسیار نرم و لطیف و حساس می باشد. پس هزینه برای خرید لباس با کیفیت، شما را از دردسرهای بعدی ناشی از آسیب پوستی کودک در امان نگه می دارد.

3. توجه کنید کودک شما در هر ماه به 3 الی 4 دست لباس نیاز دارد.

4. استفاده از رنگ های روشن و شاد برای کودک بسیار مهم است. چراکه اولاً شما به راحتی از کثیف شدن آن مطلع می شوید و علاوه بر آن سبب افزایش انرژی و شاد بودن می شود.

5. از لباسی برای نوزاد استفاده کنید که در هنگام بیرون آوردن و یا پوشاندن به کودک خود صدمه نزنید.

6. لباس های مورد نیاز در زمان به دنیا آمدن کودک عبارتند از: کلاه، سرهمی، بلوز آستین کوتاه و آستین بلند، جوراب و دستکش، شورت عینکی، پیش بند و بلوز جلو دکمه دار

7. سایز بندی پوشاک نوزادان شامل سایز صفر (برای نوزادان تا 3 ماهگی)، سایز 1 (برای نوزادان از 3 تا 6 ماهگی)، سایز 2 (برای نوزادان از 6 تا 9 ماهگی)، سایز 3 (برای نوزادان از 9 تا 12 ماهگی)

سیسمونی نوزاد و کودک

چشم پزشکی

رزرو نوبت دهی اینترنتی متخصص کودکان

شما عزیزان می توانید برای رزرو نوبت اینترتی پزشک مود نظر خود بر روی دکمه مقابل، کلیک کنید.

·  خرید لوازم بهداشتی و مراقبتی

مهمترین بخش خرید سیسمونی که ارتباط مستقیم با سلامت کودک دارد مربوط به خرید لوازم بهداشتی و مراقبتی نوزاد است. این لوازم شامل شامپو، صابون، لوسیون، پوشک، کرم سوختگی و دستمال مرطوب می باشد. از آنجاییکه هدف ما دستیابی به سلامت کودک جهت رشد بهتر او است، بنابراین باید در خرید این لوازم که ارتباط مستقیمی با سلامت، به خصوص پوست کودک دارند دقت فراوان کرد. انتخاب از بهترین کیفیت اقلام و نیز توجه به تاریخ انقضاء آن ها از مهمترین نکات در خریدشان می باشد.

· خرید لوازم مربوط به تغذیه کودک

وسایل ضروری در هنگام خرید لوازم تغذیه کودک شامل شیشه شیر، سرشیشه، شیشه شور، بالش شیردهی، پستانک، پیش‌بند، فلاکس آب، لیوان، بشقاب و قاشق و غیره می باشد. برای خرید این لوازم بهتر است از نکات مهم به هنگام خرید شیشه شیر که در مطالب گذشته گفته شد غافل نشوید. این روزها شیشه شیرهای ضد نفخ جهت هضم آسان شیر توسط کودک موجود هستند.

· خرید لوازم حمل و نقل و اسباب بازی کودک

مسلماً وسایل حمل و نقل کودک نیز جزو وسایل ضروری برای او محسوب می شوند. با توجه به نیاز کودک و نیز بودجه گذاشته شده برای خرید این لوازم می توان به انتخاب و خرید آن ها پرداخت. از این لوازم می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1.     کالسکه

2.     ساک حمل نوزاد

3.     ساک لوازم کودک

4.     آغوشی

5.     صندلی ماشین

6.     کریر

انتخاب جهت خرید اسباب بازی کودک با توجه به سن و جنسیت او انجام می شود. یکی از این دسته اسباب بازی ها آویز بالای سر نوزاد است که سبب افزایش تحرک در او می شود. از خرید اسباب بازی های متحرک و صدا دار نیز غافل نشوید. خواندن کتاب داستان توسط والدین برای کودک سبب یادگیری سریعتر، افزایش هوش و قدرت تکلم در کودک می شود. در ضمن جهت کاهش استرس کودک به هنگام حمام کردن او می توان از کتاب های پلاستیکی و اسباب بازی های مخصوص در حمام برای کودک استفاده کرد.

کلام آخر

تهیه لیست خرید سیسمونی کودک از مهمترین کارها قبل از تولد فرزندمان محسوب می شود. برای این امر می توان از ” راهنمای خرید سیسمونی نوزاد ” استفاده کرد تا بعدها از داشتن خریدی مطلوب رضایت داشت. فروشگاه آنلاین کیدز 24 با ارائه لیستی کامل برای خرید تمامی لوازم سیسمونی نوزاد در خدمت والدین عزیز می باشد. از شما دعوت می کنیم تا از فروشگاه آنلاین محصولات و کالاهای مادر و کودک ما دیدن فرمایید.

اپلیکیشن آوا کیدز:

اپلیکیشن “آوا کیدز” به عنوان یک راهکار هوشمند و جامع برای تغذیه، آموزش، و مراقبت از کودکان معرفی می‌شود. این اپلیکیشن با توجه به سن، بیماری‌ها، و شرایط خاص هر کودک، برنامه غذایی شخصی‌سازی کرده و به والدین کمک می‌کند تا بهترین تغذیه را برای رشد و توسعه سالم فرزندان خود انتخاب کنند. از طریق مقالات، لالایی‌ها و پادکست‌های منحصر به فرد این اپلیکیشن، والدین قادر به یادگیری دقیق‌تر درباره بهترین روش‌ها و نکات برای پرورش فرزندان خود خواهند بود.

 

“آوا کیدز” با ارائه خدماتی هوشمند و شخصی‌سازی شده، به والدین اطلاعات دقیق و قابل اعتمادی در زمینه تغذیه و پرورش کودکان فراهم می‌کند. این اپلیکیشن به والدین این امکان را می‌دهد که با دسترسی به محتواهای آموزشی و تفریحی، تجربه‌ی یک محیط یادگیری چند بعدی را تجربه کنند. “اوا کیدز” نه تنها یک راهنمای قدرتمند در حوزه تغذیه کودکان است بلکه یک همراه هوشمند برای والدین در سفر پررنگ و چالش‌انگیز پرورش فرزندانشان نیز محسوب می‌شود.

توضیحات دکتر بهزاد مقدم، متخصص تغذیه کودکان در خصوص اپلیکیشن آواکیدز

مقالات مرتبط

اشتراک گذاری:

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه
    Verification: 21c1a9e26c75b00f