ضرورت شیر برای کودکان و خواص شیر غنی شده کودک ماجان

[WPPV-TOTAL-VIEWS] مشاهده
شیر پرچرب ماجان

شیر غنی شده کودک ماجان

کودک نوپای شما پس از رسیدن به سن یک‌سالگی همچنان به تغذیه با شیر نیازمند است و می توان گفت که شیر نقش مهمی در رژیم غذایی او ایفا می کند.

در ضمن از شیر گرفتن کودک و عادت به خوردن دیگر مواد غذایی یک روند تدریجی است. شما در سال های اول زندگی کودک خود، باید از رسیدن مواد غذایی مغذی به بدن او اطمینان حاصل کنید چراکه رشد مناسب قد و وزن کودک نتیجه توجه به نیازهای غذایی او است.

اغلب افرادی که بچه کوچک دارند به دنبال تغذیه مناسب فرزند خود، از چگونگی استفاده از شیرهای غنی شده سؤال می کنند. به عنوان مثال از کدام برند محصولات غذایی، شیر غنی شده برای کودکمان را تهیه کنیم؟ ویتامین های موجود در شیرهای غنی شده چه می باشد؟ مصرف این شیرها چه فایده‌ای در رشد کودک ما خواهد داشت؟ و بسیاری سؤالات دیگر

.
ماجان (برند محصولات کودکان کاله) علاوه بر محصولاتی نظیر شیرهای کم چرب و پر چرب غنی شده، بر اساس نیازهای کودک به ویتامین ها، انواع مختلفی از فرآورده های غذایی نظیر حریره بادم، سرلاک، فرنی و پوره چند غله را نیز تولید کرده است. شیرهای غنی شده ماجان در انواع پرچرب و کم چرب و با ویتامین های مختلفی همچون ویتامین A ، ویتامین D، روی، آهن و اسیدفولیک غنی شده و بدون استفاده از مواد افزودنی و با طعمی بی نظیر تولید و با قیمتی مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است.

دلایل استفاده از شیر برای کودک

یکی از مهم‌ترین کارهایی که والدین برای سلامتی و رشد بهتر فرزندان خود باید انجام دهند استفاده از تغذیه مناسب برای او است.

بهتر است کودک خود را در همان ماه‌ها و سال های ابتدایی زندگی با غذاهای سالم و غنی از مواد مغذی آشنا سازیم. داشتن رژیم غذایی حاوی شیر، مهم‌ترین بخش این سبک غذایی سالم است.
کودکان پس از 6 ماهگی علاوه بر تغذیه با شیر مادر یا شیر خشک از غذاهای کمکی هم باید استفاده کنند. در ابتدا اغلب این غذاها همانند فرنی، حریره بادام و سرلاک و غیره به صورت ترکیب با شیر است.

پس از رسیدن به سن یک‌سالگی می توانند از منابع شیر پاستوریزه به جای شیر خشک هم استفاده کنند. از یک‌سالگی به بعد و پس از به غذا افتادن کودک، او همچنان نیازمند استفاده از مواد مغذی درون شیر می باشد.

به دلیل اندک بودن میزان مواد غذایی که سبب سیر شدن یک کودک نوپا می شود، باید همواره در برنامه غذایی کودک از مواد غذایی مغذی تری برای رشد بهتر او استفاده کرد. با توجه به اینکه اغلب کودکان پس از سن یک‌سالگی نیز همچنان به شیر وابسته بوده و گاهی نیازمند استفاده از شیرهای کمکی می باشند؛ از این رو تغذیه کودک با استفاده از شیرهای غنی شده را توصیه می کنند.

شیر پرچرب غنی شده کودک ماجان (کاله):

سرشار از مواد مغذی بوده و با دارا بودن منابع کامل از انواع ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای رشد کودک می توان آن را به صورت شیر و یا در تهیه غذاهایی نظیر فرنی، حریره بادام و غیره به کار برد.

معده کودکان نوپا بسیار حساس است و اغلب برای هضم تمامی غذاها آمادگی لازم را ندارد. پس به هنگام انتخاب مواد غذایی برای آن ها باید دقت کرد. ممکن است مصرف شیرهای پاستوریزه گاوی به دلیل هضم سخت خود توسط کودک سبب بروز واکنش های آلرژیک به صورت اسهال و استفراغ شود. از این رو متخصصان اغلب استفاده از شیرهای غنی شده با هضم آسان نظیر شیر ماجان (کاله) را به والدین پیشنهاد می کنند.

 

ضرورت استفاده از شیر ماجان

 

استفاده از شیر پاستوریزه برای کودک را از چه سنی آغاز کنیم؟

از سن 6 ماهگی به بعد تحت نظر پزشک و متخصص کودکان غذاهای کمکی نیز وارد برنامه غذایی کودک می شود. در ابتدا این غذاها به صورت فرنی، حریره بادام، گندم و عسل، چند غله و سرلاک و غیره می باشد؛

بنابراین کودک از این سن به بعد با مقادیر کمی از شیر پاستوریزه در غذای خود آشنا می شود. توجه کنید از سن یک‌سالگی به بعد شیر پاستوریزه به عنوان یک نوشیدنی مغذی همچنان در برنامه غذایی کودک گنجانده می شود. البته در این سن استفاده از شیر رقیق شده با آب جوش توصیه می شود.

شیرهای غنی شده کودک ماجان مناسب کودکان بوده و به هنگام استفاده از آن برای کودک، دیگر جای نگرانی از عوارض خوردن شیر گاوی در کودک وجود نخواهد داشت.

بهترین ماده غذایی برای رشد قدی کودک چیست؟

شیر به غیر از تولید سطح بالای انرژی و داشتن پروتئین ها، کلسیم و مواد مغذی؛ حاوی فاکتورهای مهم برای رشد بوده که تأثیر بسیار چشمگیری در رشد استخوان ها و قد کودک دارد.

با استفاده از اطلاعات دموگرافیک و نظرسنجی بهداشتی که بین سالهای 1990 تا 2017 روی کودکان در کشورهای کم درآمد با موضوع استفاده از شیر و نتیجه آن در رشد کودک صورت گرفت به وضوح نشان داد در کودکانی که مصرف شیر در آن ها کمتر بوده با کاهش رشد قدی و کمبود وزن همراه بوده است.

در این تحقیقات صورت گرفته به اهمیت مصرف شیر در کودکان پرداخته و این ماده مغذی را به عنوان مهم‌ترین ماده غذایی در برنامه کودک قرار داده است.

به گفته متخصصان در حالی که کودکان در طی شش ماه اول زندگی به طور معمول از شیرمادر تغذیه می کنند، مصرف شیر پاستوریزه پس از شش ماهگی در رشد کودک بسیار مؤثر بوده و می توان نتیجه استفاده از آن را در سالهای بعدی کودک روی نمودار رشد به وضوح مشاهده کرد.

مهم‌ترین فواید استفاده از شیر برای کودک

به طور خلاصه می توان مهم‌ترین فواید استفاده از شیر برای کودک را اینگونه بیان کرد:

• استفاده از شیرهای غنی شده سبب رشد مناسب و استحکام استخوان های کودک میشود.

• خوردن شیرغنی از ویتامین روی، علاوه بر افزایش رشد قدی کودک، سیستم ایمنی بدن او را نیز بهبود می بخشد.

• شیرهای غنی شده مهم‌ترین و بهترین روش پیشگیری از پوکی استخوان است.

• شیر های‌غنی از ویتامین سبب پیشگیری از میگرن و انواع سردرد ها در کودک می شود.

• خوردن شیرهای غنی از ویتامین ها سبب جلوگیری از چاقی کودکان و در نتیجه ابتلا به دیابت خواهد شد.

• استفاده از شیر به راحتی انقباض و انبساط ماهیچه ها و عضلات در کودک را کنترل کرده و کودکان کمتر از بدن درد شکایت خواهند کرد.

• ویتامین D موجود در شیرهای غنی شده علاوه بر تقویت سیستم ایمنی کودک سبب کاهش التهابات بدن در کودک می شود.

• خوردن شیر سبب افزایش آرامش در کودک شده و استفاده از آن قبل خواب توصیه می شود.

• ویتامین های درون شیرغنی شده از سستی و خستگی بدن کودک جلوگیری می کند.

• کودکان با مصرف شیرهای‌غنی شده دندان های سالم و محکمی خواهند داشت.

• شیرغنی شده دارای منابع مهم از پروتئین بوده و در رشد کودک تأثیر بسزایی دارد.

 

ضرورت شیر برای کودکان و خواص شیر غنی شده کودک ماجان

کلام آخر

شیر یک نوشیدنی غنی از مواد مغذی است که نه تنها کودکان بلکه تمام افراد باید از آن استفاده کنند. نوشیدن شیر و استفاده از لبنیات سبب پیشگیری از پوکی استخوان ها و شکستگی آن ها خواهد شد و مهم‌تر از همه به شما در داشتن وزنی مناسب کمک خواهد کرد. در این بین تغذیه کودکان با شیر اهمیت بیشتری پیدا کرده و شیرهای پر چرب و کم چرب غنی شده کودک ماجان (کاله) بهترین انتخاب به عنوان نوشیدنی غنی از ویتامین برای کودکان است.این محصول را می توانید از فروشگاه آنلاین کیدز 24 تهیه نمایید.

اشتراک گذاری:

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه
    Verification: 21c1a9e26c75b00f