Author picture

کیدز 24

فهرست مطالب

راهکارهای لازم جهت بهبود و اصلاح افزایش تمرکز در کودکان کم دقت:

۱.نگاه کردن

شی ء را در فاصله چند متری کودکان قرار داده و از آنها بخواهید که به آن بدون پلک زدن نگاه کنند, هرچه مدت زمان مشاهده بدون پلک زدن طولانی تر شود تمرکز آنها را به همان نسبت افزایش خواهد داد.

این نکته را به کودک یاد آور شوید پلک نزدن همیشه خوب نیست و مختص انجام این تمرین است زیرا پلک نزدن مداوم سبب خشکی، سوزش و خارش چشم خواهد شد. در پایان هر تمرین به نتایج و پیشرفت‌های حاصله کودک نیز توجه داشته باشید.

۲.حدس زدن شکل اجسام

از کودک بخواهید چشمانش را ببندد آنگاه اشکال هندسی را به او بدهید و از او بخواهید که نوع آن را حدس بزند در مراحل پیشرفته‌تر اشکال حیوانات مختلف را به او پیشنهاد دهید.

۳. تکنیک تنفس

از کودک بخواهید آرامی به آرامی تنفس کند و تا ۱۰ بشمارید عمل شمارش باید در هر دم و بازدم تکرار شود.

۴. تمرکز بر دما

دستان کودک را در دست بگیرید و هنگامی که چشمانش بسته است دو شیء کمی سرد و کمی گرم را در دستانش بگذارید و از او بخواهید دمایی را که احساس می‌کند شرح دهد.

۵. تجسم کردن

از کودکان خود بخواهید چشمانشان را ببندند و سپس تصویر یکی از اشکال هندسی مانند مثلث را در ذهن تجسم کنند و بعد از آن با چشمان بسته آن تصویر را روی کاغذ ترسیم کنند.

از او بخواهید این کار را دوباره تکرار کند و تصویر متجسم ذهنش را نقاشی کند، انجام این کار بدون توجه و تمرکز امکان پذیر نخواهد بود و این کار هرچه کندتر صورت گیرد به علت افزایش مدت زمان توجه و تمرکز،نتایج بهتری به همراه دارد در مراحل پیشرفته تر می توان اشکال متفاوت و پیچیده دیگری مانند مربع و لوزی، ستاره و غیره را انتخاب کرد.

۶. بازی با انگشتان

از کودک بخواهید انگشتان دستش را باز نگه دارد و با  دقت روی یکی از آنها آن را خم کند وقتی تمام انگشتانش را بست دوباره از او بخواهید دستش را باز کند و این بار با تمرکز بیشتر یکی از انگشتانش را خم کرده و دوباره باز کند سپس همین کار را برای انگشت بعد انجام دهد بدون اینکه انگشتان دیگر را خم کند.

۷.تمرکز بر صداهای محیط

هنگامی که با کودک به مکان‌های شلوغ مانند پارک، رستوران،باغ وحش و غیره می روید از او بخواهید با دقت به صدای طبیعت گوش فرا دهد صداهایی مانند: صحبت افراد حاضر در محیط، صدای آب، صدای امواج دریا…

اکنون از او بخواهید هر صدایی را که می شنود توضیح دهد . وسایل صوتی و تصویری انواع سی دی ها و نوار های مختلف وجود دارد که صداهای مختلفی از طبیعت هستند و کودک می‌تواند این تمرین تمرکز را در خانه انجام دهد.

اپلیکیشن آوا کیدز:

اپلیکیشن “آوا کیدز” به عنوان یک راهکار هوشمند و جامع برای تغذیه، آموزش، و مراقبت از کودکان معرفی می‌شود. این اپلیکیشن با توجه به سن، بیماری‌ها، و شرایط خاص هر کودک، برنامه غذایی شخصی‌سازی کرده و به والدین کمک می‌کند تا بهترین تغذیه را برای رشد و توسعه سالم فرزندان خود انتخاب کنند. از طریق مقالات، لالایی‌ها و پادکست‌های منحصر به فرد این اپلیکیشن، والدین قادر به یادگیری دقیق‌تر درباره بهترین روش‌ها و نکات برای پرورش فرزندان خود خواهند بود.

 

“آوا کیدز” با ارائه خدماتی هوشمند و شخصی‌سازی شده، به والدین اطلاعات دقیق و قابل اعتمادی در زمینه تغذیه و پرورش کودکان فراهم می‌کند. این اپلیکیشن به والدین این امکان را می‌دهد که با دسترسی به محتواهای آموزشی و تفریحی، تجربه‌ی یک محیط یادگیری چند بعدی را تجربه کنند. “اوا کیدز” نه تنها یک راهنمای قدرتمند در حوزه تغذیه کودکان است بلکه یک همراه هوشمند برای والدین در سفر پررنگ و چالش‌انگیز پرورش فرزندانشان نیز محسوب می‌شود.

توضیحات دکتر بهزاد مقدم، متخصص تغذیه کودکان در خصوص اپلیکیشن آواکیدز

مقالات مرتبط

اشتراک گذاری:

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه
    Verification: 21c1a9e26c75b00f