کمک به کودکان برای مقابله با استرس به هنگام شیوع ویروس کرونا ۲۰۱۹

[WPPV-TOTAL-VIEWS] مشاهده
کمک به استرس کودکان در برابر کرونا

▪︎ کودکان ممکن است به روش های مختلفی نسبت به استرس واکنش نشان بدهند .

مثلاً بیشتر به والدین بچسبند، مضطرب و گوشه‌گیر و یا عصبانی و آشفته شوند و حتی دچار شب ادراری شوند. برای کمک به کودکتان به واکنش‌های کودکتان به گونه‌ای حامیانه پاسخ دهید. به نگرانی‌های شان گوش دهید و تا می توانید عشق و توجه بیشتری نثارشان کنید.

▪︎ کودکان در شرایط سخت به عشق و توجه بزرگترها نیاز دارند. بنابراین تا می توانید به آنها توجه کنید و برایشان وقت بگذارید.

به خاطر بسپارید که به حرف‌های کودکتان گوش کنید، با مهربانی با آنها صحبت کنید و به آنها اطمینان دهید.

حتی المقدور فرصت بازی کردن با کودک خود  و آرامش او را فراهم کنید.

▪︎ سعی کنید که کودکان به والدین و خانواده خود نزدیک باشند . در نتیجه تا حد امکان از جدا کردن آنها از سرپرستان شان خودداری کنید. چنانچه به دلایل مختلف (به عنوان مثال بستری شدن در بیمارستان) مجبور به جدایی شدید، مرتب به کودک تان تماس داشته باشید (مثلاً از طریق تلفن) و همچنان به آنها اطمینان دهید که همه چیز مرتب است.

▪︎تا حد ممکن برنامه های روزمره و منظم کودکان خود را ادامه دهید، و یا برنامه های جدید در محیط های جدید برایش بریزید. مثلا در مدرسه فعالیت آموزشی جدید و زمان برای بازی کردن و آرامش.

▪︎ واقعیت ها را در مورد اتفاقات اخیر بگویید . با کلماتی که برای سن کودکان خود قابل درک باشد برایش توضیح بدهید که چه اتفاقی افتاده و اطلاعات واضحی درباره راه های کاهش خطر ابتلا به بیماری به او بدهید.

همچنین می‌توانید با روشی اطمینان بخش اطلاعاتی راجع به آنچه می تواند اتفاق بیفتد به کودکان خود بدهید (مثلا اگر یکی از اعضای خانواده یا خود کودک احساس کنند که حال شان خوب نیست و مجبور شدند برای مدتی به بیمارستان بروند تا دکترها کمک کنند که حال شان بهتر شود).

اشتراک گذاری:

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه
    Verification: 21c1a9e26c75b00f