نظم را چگونه باید به کودکان خود اموزش بدهیم ؟

نظم در کودکان
Author picture

کیدز 24

فهرست مطالب

چطوری باید نظم رو به بچه‌ها آموزش بدیم ؟ به طوری که کودکان ما کارهای خود را خودشان انجام دهند .  به طور مثال اتاقشان را خودشان تمییز کنند .

۱.خودتون منظم باشین

بچه‌ها به مرور زمان به اخلاق و قوانین محیطی که دارند توش رشد میکنند عادت میکنند و شکلشون باهاش هماهنگ میشه ‌. پس اول خودمون باید منظم باشیم.

۲.بیش از توانش ازش انتظار نداشته باشیم

بچه‌ها مثل ما مامان‌ها توانایی جمع و جور کردن بهم ریختگی‌ها رو ندارن . مغزشون این همه جزئیات رو نمی‌تونه هضم کنه . پس بهتره خارج از توانایی‌شون انتظاری نداشته باشیم .

۳.نظم رو با بازی به کودک یاد بدیم

نظم و تمیزی رو تبدیل کنیم به یه بازی . مثلا مسابقه بدیم و هر کی زودتر و بهتر برنده شد جایزه می‌گیره.

۴.با حرفامون تشویقش کنیم

بابت تمیزی و نظم بهش حس خوب بدیم . یعنی هر وقت برای نظم قدمی برداشت حسابی تشویقش کنیم  . و در حضور خودش برای دیگران تعریف کنیم. مثلا : خاله‌ جون سارا امروز خودش تختش رو مرتب کرد من خیلی خوشحالم.

۵.کمالگرا نباشیم

اگه دیدیم داره سعیش رو برای تمیزی و نظم میکنه اما زیادم موفق نیست بهش فرصت بدیم و ازش بپذیریم . هیچ وقت نگیم تو شلخته‌ای، تو بی‌نظمی و … . این برچسب‌ها بدجوری بهش چسبیده میشه و جداکردنش حسابی سخت میشه .

۶.کار گروهی انجام بدیم

مثلا بگین تو لگوها رو جمع کن، من کتاب‌ها رو میچینم . وقتی تموم شد بزن قدش… .

۷.اول بازی قبلی رو جمع کن

عادتش بدین قبل از شروع بازی جدید، بقایای بازی قبلی باید جمع بشن . یکمی وقت بذارین و با خوش‌رویی و صبر هر بار توی این موضوع کمکش کنین تا نظم را یاد بگیره .

۸.تمیزکاری رو شاد و خوشحال برگزار کنیم

با آهنگ و شعر، با خنده و بازی سعی کنین ایجاد نظم رو تبدیل به خوش‌گذرونی کنیم . اصلا برای تمیز کاری آهنگ مخصوص انتخاب کنین یا اسم مخصوص [bookly-cancellation-confirmation]_.

اپلیکیشن آوا کیدز:

اپلیکیشن “آوا کیدز” به عنوان یک راهکار هوشمند و جامع برای تغذیه، آموزش، و مراقبت از کودکان معرفی می‌شود. این اپلیکیشن با توجه به سن، بیماری‌ها، و شرایط خاص هر کودک، برنامه غذایی شخصی‌سازی کرده و به والدین کمک می‌کند تا بهترین تغذیه را برای رشد و توسعه سالم فرزندان خود انتخاب کنند. از طریق مقالات، لالایی‌ها و پادکست‌های منحصر به فرد این اپلیکیشن، والدین قادر به یادگیری دقیق‌تر درباره بهترین روش‌ها و نکات برای پرورش فرزندان خود خواهند بود.

 

“آوا کیدز” با ارائه خدماتی هوشمند و شخصی‌سازی شده، به والدین اطلاعات دقیق و قابل اعتمادی در زمینه تغذیه و پرورش کودکان فراهم می‌کند. این اپلیکیشن به والدین این امکان را می‌دهد که با دسترسی به محتواهای آموزشی و تفریحی، تجربه‌ی یک محیط یادگیری چند بعدی را تجربه کنند. “اوا کیدز” نه تنها یک راهنمای قدرتمند در حوزه تغذیه کودکان است بلکه یک همراه هوشمند برای والدین در سفر پررنگ و چالش‌انگیز پرورش فرزندانشان نیز محسوب می‌شود.

توضیحات دکتر بهزاد مقدم، متخصص تغذیه کودکان در خصوص اپلیکیشن آواکیدز

مقالات مرتبط

اشتراک گذاری:

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه
    Verification: 21c1a9e26c75b00f