ارتباط گوشت و بیماری آسم در کودکان

آسم و گوشت قرمز
Author picture

کیدز 24

فهرست مطالب

بر اساس مطالعه محققان داده های جدید ارتباط بالقوه بین مصرف گوشت در دوران کودکی و علائم آسم در کودکان را نشان داده اند.

محققان دانشکده پزشکی آیسان نیویورک با مطالعه بر روی بیش از ۴۰۰۰ کودک دریافتند, مصرف زیاد ترکیبات پیش التهابی موجود در گوشت‌های پخته شده موسوم به «گلیکو توکسین ها»، با افزایش میزان خس خس سینه و آسم در کودکان مرتبط است.
خس خس سینه یکی از علائم رایج بیماری آسم در کودکان و بزرگسالان است.

این مطالعه نشان داد که افزایش میزان گلیکو توکسین ها با بروز بیشتر خس خس سینه همراه است که منجر به اختلال در خواب، محدودشدن میزان ورزش آنها یا حتی مراجعه به اورژانس می‌شود.

تحقیقات

«سونالی باس»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «مطالعه ما نشان می‌دهد رژیم غذایی می‌تواند بر سلامت مجاری هوا و علائم مربوط به آسم نقش داشته باشد.»
مجموعه‌ای از تحقیقات قبلی نشان می‌دهند که الگوهای رژیم غذایی حاوی غذاهای پیش التهاب (از جمله چربی‌های اشباع و گوشت) با بیماری تنفسی ارتباط دارند.
به گفته انجمن ریه آمریکا، بیماری آسم شایع‌ترین بیماری مزمن در بین کودکان است.

این بیماری یک بیماری مزمن ریوی است که انتقال هوا به داخل ریه‌ها را دشوارتر می‌کند. اگرچه درمان می‌تواند به کنترل آسم کمک کند، اما به طور کامل قابل درمان نیست.
در این مطالعه، ۴۳۸۸ کودک در رده سنی ۲ تا ۱۷ سال مورد بررسی قرار گرفتند:

براساس پرسشنامه غذایی تکمیل شده در مورد این کودکان، میزان مصرف گلیکو توکسین ها آنها براساس میزان مصرف گوشت شأن اندازه گیری شد.
آنها دریافتند که مصرف بالاتر گلیکو توکسین ها با میزان قابل توجه بروز خس خس سینه مرتبط است.

همچنین داده‌ها نشان داد کسانی که بیشترین میزان مصرف گلیکو توکسین ها را دارند میزان خس خس قبل از خواب و در هنگام ورزش بیشتر است.
کودکانی که رژیم غذایی شأن دارای بالاترین میزان گلیکو توکسین ها بود، ۱۸ درصد بیشتر از کودکان با میزان کمتر گلیکو توکسین ها دچار خس خس می‌شوند.

ترکیب گلیکو توکسین ها در بیشتر گوشتهای غیردریایی، به ویژه پس از پخت در دمای بالا، مانند کباب کردن، زیاد پختن یا سرخ کردن یافت می‌شود.

این ترکیب به گیرنده‌ای در ریه‌ها متصل می‌شود که موجب التهاب مجاری تنفسی می‌شود.

 

 

اپلیکیشن آوا کیدز:

اپلیکیشن “اوا کیدز” به عنوان یک راهکار هوشمند و جامع برای تغذیه، آموزش، و مراقبت از کودکان معرفی می‌شود. این اپلیکیشن با توجه به سن، بیماری‌ها، و شرایط خاص هر کودک، برنامه غذایی شخصی‌سازی کرده و به والدین کمک می‌کند تا بهترین تغذیه را برای رشد و توسعه سالم فرزندان خود انتخاب کنند. از طریق مقالات، لالایی‌ها و پادکست‌های منحصر به فرد این اپلیکیشن، والدین قادر به یادگیری دقیق‌تر درباره بهترین روش‌ها و نکات برای پرورش فرزندان خود خواهند بود.

 

“اوا کیدز” با ارائه خدماتی هوشمند و شخصی‌سازی شده، به والدین اطلاعات دقیق و قابل اعتمادی در زمینه تغذیه و پرورش کودکان فراهم می‌کند. این اپلیکیشن به والدین این امکان را می‌دهد که با دسترسی به محتواهای آموزشی و تفریحی، تجربه‌ی یک محیط یادگیری چند بعدی را تجربه کنند. “اوا کیدز” نه تنها یک راهنمای قدرتمند در حوزه تغذیه کودکان است بلکه یک همراه هوشمند برای والدین در سفر پررنگ و چالش‌انگیز پرورش فرزندانشان نیز محسوب می‌شود.

توضیحات دکتر بهزاد مقدم، متخصص تغذیه کودکان در خصوص اپلیکیشن آواکیدز

مقالات مرتبط

اشتراک گذاری:

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه
    Verification: 21c1a9e26c75b00f