Author picture

کیدز 24

فهرست مطالب

گریپ واتر برای نوزادان

آیا واقعاً می تواند ناراحتی شکم را تسکین دهد؟

گریپ واتر چیست؟

متاسفانه برای بسیاری از والدین، نوزادان تازه متولد شده و بادهای به دام افتاده دست به دست هم می دهند تا زندگی را برایشان مختل کنند زیرا نوزادان خردسال سیستم گوارشی نابالغی دارند و این گازها در معده آنها محبوس می ماند و باعث درد و ناراحتی نوزاد می شود و والدین کم خواب اغلب به هر چیزی که ادعا می شود برای کاهش درد فرزندشان، از جمله داروهای گیاهی مانند گریپ واتر ، روی می آورند. اما در حالی که این نام عملاً یک نام شناخته شده است، اما مدت‌هاست که با تسکین گریه‌های نوزادان کولیکی و بی‌قرار همراه بوده است.

گریپ واتر کیدز24

گریپ واتر چگونه کار می کند؟

بسیاری از والدین به گریپ واتر سوگند یاد می کنند – اما چگونه قرار است کار کند؟ عباس کنعانی، داروساز در Chemist Click توضیح می‌دهد: «کودکان اغلب حباب‌های هوا در معده‌شان گیر می‌کند. این می تواند ناشی از بلعیدن هوا در هنگام گریه بیش از حد باشد که باعث تجمع گاز و در نتیجه نفخ و تورم شکم می شود. سیستم گوارشی در حال رشد نیز می تواند به اسپاسم و ناراحتی دردناک کمک کند.گریپ واتر به حرکت حباب های هوا و هضم کمک می کند. کربنات سدیم موجود در آب گریپ می تواند به خنثی کردن اسیدیته کمک کند، اسیدی که می تواند در نتیجه انباشته شدن اسید  در معده می باشد.

شوید یک گیاه طبیعی است که در آب گریپ نیز موجود است و تصور می شود گرفتگی و نفخ را تسکین می دهد. برخی از مارک‌های آب گریپ ممکن است حاوی گیاهان دیگری باشد که تصور می‌شود علائم را کاهش می‌دهند، مانند رازیانه.

گریپ واتر برای چه مواردی استفاده می شود؟

به دلیل شهرت آن در دفع حباب های دردناک گاز، گریپ واتر اغلب به عنوان یک درمان برای نفخ در نوزادان شناخته می شود. همچنین گاهی اوقات به عنوان مسکن برای دندان درآوردن و سکسکه به بازار عرضه می شود.

کنعانی می گوید:((گریپ واتر به عنوان یک دارو طبقه بندی نمی شود. این بدان معناست که داروی سنتی قبل از عرضه به بازار، مجبور به تحمل آزمایش مشابهی نیست. فقدان شواهد، گفتن اینکه آیا گریپ واتر از دیدگاه بالینی کار می کند یا نه، دشوار است. با این حال، علیرغم اینکه بیش از 150 سال پیش به بازار عرضه شد، همچنان در بسیاری از کابینت‌های دارویی مادران جدید به عنوان یک عنصر اصلی باقی می‌ماند.))

گریپ واتر کیدز24

همچنین بخوانید: نحوه آروغ زدن نوزاد

آیا استفاده از گریپ واتر از بدو تولد بی خطر است؟

بسیار مهم است که مواد تشکیل دهنده گریپ واتری را که می خواهید خریداری کنید بررسی کنید: چون به عنوان یک دارو طبقه بندی نمی شود، تولید آن به یک شکل تنظیم نمی شود و بنابراین مواد تشکیل دهنده ممکن است از برندی به برند دیگر متفاوت باشد.

بدیهی است که هر مارکی که هنوز درصدی از الکل را شامل می شود، هرچند کم، برای نوزادان بی خطر نیست، و همچنین باید به دنبال انواع بدون شکر باشید.

همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که تا سن شش ماهگی، کودک شما فقط به شیر مادر یا شیر خشک (از ترکیبی از این دو) نیاز دارد. مکمل هایی مانند گریپ واتر باید به مقدار کم مصرف شوند.

و به گفته دکتر کنعانی گریپ واتر برای نوزادان مناسب نیست. او می گوید: «گریپ واتر نباید به نوزادان زیر یک ماه داده شود. همچنین اگر کودکتان حساسیت یا عدم تحمل به مواد تشکیل دهنده دارد یا مشکلات کلیوی دارد به او گریپ واتر ندهید.

در حالی که این روزها، مواد تشکیل دهنده گریپ واتر به طور کلی بی خطر تلقی می شوند، مهم است که مراقب واکنش های آلرژیک احتمالی باشید.

 

از آنجایی که مواد تشکیل دهنده بسته به نام تجاری گریپ واتر ممکن است کمی متفاوت باشد، و همچنین این واقعیت که این یک داروی واقعی نیست و بنابراین هیچ گونه عوارض جانبی ذکر شده در فرمول ملی بریتانیا (BNF) نخواهد داشت، دشوار است که بگوییم گریپ واتر کاملا مفید است.

کنعانی می گوید:((بیشتر برندهایی که گریپ واتر تولید می کنند از ترکیبات روغن دانه شوید و بی کربنات سدیم استفاده می کنند. این مواد به طور کلی بی خطر هستند. با این حال، اگر کودک شما علائم غیرعادی مانند کهیر، استفراغ یا تغییر در حرکات روده را نشان داد، باید به پزشک کودکان مراجعه کنید.))

منبع:  https://www.chemistclick.co.uk/superintendent-pharmacist 

اپلیکیشن آوا کیدز:

اپلیکیشن “آوا کیدز” به عنوان یک راهکار هوشمند و جامع برای تغذیه، آموزش، و مراقبت از کودکان معرفی می‌شود. این اپلیکیشن با توجه به سن، بیماری‌ها، و شرایط خاص هر کودک، برنامه غذایی شخصی‌سازی کرده و به والدین کمک می‌کند تا بهترین تغذیه را برای رشد و توسعه سالم فرزندان خود انتخاب کنند. از طریق مقالات، لالایی‌ها و پادکست‌های منحصر به فرد این اپلیکیشن، والدین قادر به یادگیری دقیق‌تر درباره بهترین روش‌ها و نکات برای پرورش فرزندان خود خواهند بود.

 

“آوا کیدز” با ارائه خدماتی هوشمند و شخصی‌سازی شده، به والدین اطلاعات دقیق و قابل اعتمادی در زمینه تغذیه و پرورش کودکان فراهم می‌کند. این اپلیکیشن به والدین این امکان را می‌دهد که با دسترسی به محتواهای آموزشی و تفریحی، تجربه‌ی یک محیط یادگیری چند بعدی را تجربه کنند. “اوا کیدز” نه تنها یک راهنمای قدرتمند در حوزه تغذیه کودکان است بلکه یک همراه هوشمند برای والدین در سفر پررنگ و چالش‌انگیز پرورش فرزندانشان نیز محسوب می‌شود.

توضیحات دکتر بهزاد مقدم، متخصص تغذیه کودکان در خصوص اپلیکیشن آواکیدز

مقالات مرتبط

اشتراک گذاری:

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه
    Verification: 21c1a9e26c75b00f