کوتاهی قد در کودکان

کوتاهي قد
Author picture

کیدز 24

فهرست مطالب

آیا کودک من  کوتاه است ؟

نگرانی والدین در باب قد فرزندانشان یکی از علل شایع مراجعات به کلینیکهای غدد میباشد. رشد قدی کودکان در طی سالها به عوامل متعددی وابسته است. از مهمترین آنها تغذیه میباشد. تغذیه سالم و مقوی نقش مهمی در رشد وزنی و بدنبال آن رشد قدی کودکان دارد.

از عوامل دیگری که رشد قدی به آن وابسته میباشد،[post_shop]

فاکتور ژنتیک میباشد. قد کودکان به قد والدین وابسته میباشد. والدین کوتاه قد به احتمال بسیار زیاد کودکان بلند قدی نخواهند داشت، گرچه عوامل محیطی همانند تغذیه و ورزش میتواند بر روی رشد قدی تاثیر زیادی داشته باشد.

از جمله علل دیگر گوتاهی قد  ببیماریهای سیستمیک وعلل هورمونی مانند کم کاری تیرویید و کمتر کمبود هورمون رشد میباشد.

بنابراین در بررسی رشد کودکان ، معاینه و آزمایشات اولیه بسیار مهم بوده و در صورت وجود مشکل، درمان لازم انجام میشود. در صورتی که کلیه بررسی ها نرمال باشند، بهبود تغذیه و انجام ورزش و پیگیری توسط متخصص غدد لازم است تا به موقع بررسی ها و در صورت نیاز درمانهای لازم صورت گیرد.

[/post_shop]

اپلیکیشن آوا کیدز:

اپلیکیشن “آوا کیدز” به عنوان یک راهکار هوشمند و جامع برای تغذیه، آموزش، و مراقبت از کودکان معرفی می‌شود. این اپلیکیشن با توجه به سن، بیماری‌ها، و شرایط خاص هر کودک، برنامه غذایی شخصی‌سازی کرده و به والدین کمک می‌کند تا بهترین تغذیه را برای رشد و توسعه سالم فرزندان خود انتخاب کنند. از طریق مقالات، لالایی‌ها و پادکست‌های منحصر به فرد این اپلیکیشن، والدین قادر به یادگیری دقیق‌تر درباره بهترین روش‌ها و نکات برای پرورش فرزندان خود خواهند بود.

 

“آوا کیدز” با ارائه خدماتی هوشمند و شخصی‌سازی شده، به والدین اطلاعات دقیق و قابل اعتمادی در زمینه تغذیه و پرورش کودکان فراهم می‌کند. این اپلیکیشن به والدین این امکان را می‌دهد که با دسترسی به محتواهای آموزشی و تفریحی، تجربه‌ی یک محیط یادگیری چند بعدی را تجربه کنند. “اوا کیدز” نه تنها یک راهنمای قدرتمند در حوزه تغذیه کودکان است بلکه یک همراه هوشمند برای والدین در سفر پررنگ و چالش‌انگیز پرورش فرزندانشان نیز محسوب می‌شود.

توضیحات دکتر بهزاد مقدم، متخصص تغذیه کودکان در خصوص اپلیکیشن آواکیدز

مقالات مرتبط

اشتراک گذاری:

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه
    Verification: 21c1a9e26c75b00f