کف پای صاف

کف پای صاف
Author picture

کیدز 24

فهرست مطالب

کف پای صاف:

به معنی از بین رفتن قوس طبیعی داخل پا است که در حدود یک چهارم بالغین یافت می شود. این مساله در بچه ها شایعتر است و در واقع در اکثریت کودکان که شروع به راه رفتن میکنند کف پای صاف دیده می شود که بسیاری از آنها تا ۸ سالگی قوس طولی پا ظاهر خواهد شد.

قوس طولی پا در اثر ساختار استخوانی و رباطی ایجاد میگردد و در کودکان


و یا
* ورود به سایت و خرید پست

با توجه به ماهیت نرم و غضروفی استخوانهای پا و مچ پا و شلی در لیگامانهای پا در سنین پایین این قوس در زمان وزن گذاری از بین میرود.

باید توجه داشت بر اساس توضیح داده شده  قوس طولی کف پا در زمانیکه پا روی زمین قرار ندارد باید ظاهر گردد و در زمان وزن گذاری ازبین برود که کف پای صاف منعطف نامیده می شود. و اگر در زمان عدم وزن گذاری قوس طولی پا وجود نداشته باشد کف پای رژید نامیده شده و مراجعه پزشکی در اولین فرصت لازم و ضروری است.

کف پای صاف منعطف که فاقد علامت شامل خستگی زودرس و درد شبانه و یا ساییدگی غیر قرینه کفش باشد، اقدامی نیاز ندارد و تاثیر استفاده از کفی و یا کفش در ایجاد قوس طولی کف پا ثابت شده نیست.

ولی اگر علامتدار باشد (شامل علایم گفته شده) استفاده از کفی یا کفش درکنار ورزشها یا فیزیوتراپی میتواند سبب بهبود علایم گردد و با در نظر گرفتن اینکه در اکثر موارد قوس طولی کف پا بر اساس ارث تا ۸ سالگی ظاهر میگردد،  تدوام استفاده از کفی یا کفش تا زمان فقدان علایم بدون استفاده از کفی یا کفش لازم است. گاها علایم علیرغم استفاده از کفی یا کفش بهبود نیافته که در صورت تدوام پس از ۸ سالگی اقدام جراحی لازم خواهد شد.

[/post_shop]

مقالات مرتبط

اشتراک گذاری:

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه
    Verification: 21c1a9e26c75b00f