پزشکی از راه دور(Telemedicine)

پزشکی از راه دور(Telemedicine)
Author picture

کیدز 24

فهرست مطالب

امروزه شاهد این هستیم که پزشکی از راه دور(Telemedicine)  سرعت رشد بسیار زیادی پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم به بررسی مزایای آن بپردازیم:

مزایای پزشکی از راه دور

۱.دسترسی بهتر پزشکی از راه دور:

بیش از 40 سال است که از پزشکی از راه دور برای ارائه خدمات درمانی به نقاط دور استفاده می‌شود. نه تنها پزشکی از راه دور دسترسی به بیماران را آسان‌تر می‌نماید بلکه به پزشکان امکان گسترش محیط کارشان را می‌دهد. با توجه به کمبود ارائه‌دهندگان خدمات پزشکی در سراسر دنیا، تله مدیسن می‌تواند برای افزایش خدمات به میلیون‌ها نفر مورد استفاده قرار گیرد.

۲.هزینه‌های بهره وری:

کاهش دادن هزینه‌های مراقبت های بهداشتی یکی از اصلی ترین دلایل استفاده از تله مدیسن می‌باشد. امروزه ثابت شده است که تله مدیسن هزینه‌های مراقبت های بهداشتی را از طریق مدیریت بهتر بیماران، به اشتراک گذاری اطلاعات جدید، کاهش زمان سفر و… کاهش می‌دهد.

۳.افزایش کیفیت:

مطالعاتی که به صورت گسترده در این زمینه صورت گرفته نشان داده است که کیفیت خدمات [bookly-cancellation-confirmation] از طریق تله مدیسن مناسب است. در برخی از تخصص‌ها مانند سلامت روان استفاده ازتله مدیسن نتایج بسیار خوبی را ارائه داده است.

۴.خواسته‌های بیماران:

بیشترین تاثیر تله مدیسن بر روی بیمار، خانواده و جامعه آن‌ها است. با استفاده از فناوری پزشکی از راه دور زمان سفر و تنش‌هایی که ممکن است برای بیمار به وجود بیاید کاهش خواهد یافت. مطالعات در 15 سال گذشته نشان داده است که بیماران از سرویس‌های تله مدیسن رضایت دارند و از آن حمایت می‌کنند.

مقالات مرتبط

اشتراک گذاری:

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه
    Verification: 21c1a9e26c75b00f