ویتامین D

Vitamin D
Author picture

کیدز 24

فهرست مطالب

ویتامین D چیست؟

ویتامین دی چیست؟
ویتامین D

ویتامین D یک ماده مغذی است که به بدن کمک می کند تا کلسیم را از غذاهایی که می خوریم دریافت کند. کلسیم و ویتامین D با هم استخوان ها را می سازند و آنها را قوی نگه می دارند. ویتامین D همچنین در سلامت قلب و مبارزه با عفونت نقش دارد.

 

چرا کودکان به ویتامین D نیاز دارند؟

 

بچه ها برای ساختن استخوان های قوی به ویتامین D نیاز دارند . ویتامین D همچنین به ترمیم استخوان ها پس از جراحت یا جراحی کمک می کند.

ویتامین D از کجا می آید؟

 

خورشید

 

بدن ما وقتی پوست ما در معرض نور خورشید قرار می گیرد ویتامین D می سازد. با این حال، دریافت ویتامین D کافی از خورشید دشوار است. اکثر بچه ها و بزرگسالان زمان زیادی را در داخل خانه در مدرسه و محل کار می گذرانند. هنگام بیرون از منزل، محافظت از پوست برای جلوگیری از سرطان پوست و آسیب پوست در اثر قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید بسیار مهم است.

 

غذا

 

غذاهای بسیار کمی دارای ویتامین D به طور طبیعی هستند. غذاهایی که بیشترین مقدار را دارند ماهی های چرب (مانند سالمون و تن)، جگر، تخم مرغ و روغن ماهی هستند. بچه ها این غذاها را زیاد نمی خورند. به همین دلیل است که شرکت های مواد غذایی ویتامین D را به شیر، ماست، شیر خشک، آب میوه، غلات و سایر غذاها اضافه می کنند.

 

افزودن ویتامین D به غذاها «تقوی‌کننده» نامیده می‌شود. این مفید است، اما هنوز هم ممکن است کافی نباشد.

 

مکمل

 

برای دریافت ویتامین D کافی، کودکان اغلب نیاز به مصرف مولتی ویتامین با ویتامین D یا مکمل ویتامین D دارند. ویتامین D گاهی می‌توانید قرص‌ها، آدامس‌ها، مواد جویدنی، مایعات و اسپری‌های ویتامین D را بدون نسخه از فروشگاه‌ها خریداری کنید. از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی فرزندتان برای انتخاب مناسب راهنمایی بخواهید.

ویتامین D
ویتامین D

کودک من به چه مقدار ویتامین D نیاز دارد؟

 

ویتامین D با واحد بین المللی (IU) اندازه گیری می شود.

 

• نوزادان زیر 1 سال به 400 واحد بین المللی ویتامین D در روز نیاز دارند. شیرخشک نوزاد 400 واحد بین المللی در هر لیتر دارد، بنابراین نوزادانی که حداقل 32 اونس شیر خشک در روز می نوشند به اندازه کافی مصرف می کنند. اگر کودک شما فقط شیر مادر می نوشد یا کمتر از 32 اونس شیر خشک در روز دریافت می کند، از پزشک خود در مورد دادن مکمل ویتامین D به کودک خود سوال کنید.

 

• کودکان بزرگتر از 1 سال به 600 واحد بین المللی یا بیشتر ویتامین D در روز نیاز دارند. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی اغلب از بچه های سالم می خواهند که روزانه 600 تا 1000 واحد بین المللی مصرف کنند.

 

برخی از کودکان ممکن است به ویتامین D بیشتری نیاز داشته باشند، مانند کسانی که:

 

• مشکلات پزشکی خاصی دارند (به عنوان مثال،  چاقی ، بیماری سلیاک ، فیبروز کیستیک ، شکستگی های متعدد، یا درد استخوان)

 

• در حال بهبودی از جراحی استخوان (مانند جراحی فیوژن برای اسکولیوز )

 

• داروهایی (مانند داروهای ضد تشنج) مصرف می کنند که راه استفاده بدن از ویتامین D را مسدود می کند

 

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما می تواند در مورد اینکه آیا فرزند شما به مکمل ویتامین D نیاز دارد یا خیر صحبت کند.

 

چگونه می توانم به فرزندم کمک کنم ویتامین D کافی دریافت کند؟

 

از آنجایی که ویتامین D بسیار مهم است، باید مطمئن شوید که فرزندتان به اندازه کافی دریافت می کند. دادن روزانه یک مکمل یا مولتی ویتامین حاوی ویتامین D به کودک، ساده ترین راه برای انجام این کار است.

 

ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی اگر فکر می کنند مشکل سلامتی کودک را از دریافت ویتامین D کافی باز می دارد، ممکن است آزمایش خون را تجویز کنند. اگر پزشکان فکر نمی کنند فرزند شما مشکل سلامتی دارد، نیازی به آزمایش خون نیست.

 

در مورد کلسیم چطور؟

 

ویتامین D به بدن کمک می کند تا کلسیم را جذب کند که یک واحد سازنده برای استخوان های قوی است. برخلاف ویتامین D، بچه ها معمولاً می توانند کلسیم کافی را از غذا دریافت کنند. غذاهای پرکلسیم شامل شیر، پنیر و ماست هستند. سازندگان مواد غذایی اغلب غذاهایی مانند غلات، نان یا آب میوه را با کلسیم غنی می کنند.

 

اوقات به عنوان ویتامین D3 برچسب گذاری می شود.

 

 

مقالات مرتبط

اشتراک گذاری:

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه
    Verification: 21c1a9e26c75b00f